.: Home :: Biography :: News ::  Telenovelas/Soap Operas :: Films :: Downland :: Vote :: Theatre :: Music :: Links :: Fotogalery :: Guestbook :: Fanclub :: Newspapers and magazines :: 

 

 

BIOGRAPHY

Kdo je Lucero?

Mladý mexický talent jménem Lucero se narodil v 29.srpna 1969. Plné jméno nadané zpěvačky a herečky zní Lucero Hogaza León de Mijares. Lucero pochází z umělecké rodiny. Její matka, po které se jmenuje, Lucero León je známou mexickou herečkou a Malá Lucero/Lucero as baby producentkou. A byla to právě její matka, která Lucero navedla na dráhu zpěvačky a později herečky. Tatínek José Antonio Hogaza López už bohužel není mezi živými. Velkou oporu Lucero vždy nalézala ve svém "velkém bratrovi" Antoniovi.

Luceřino dětství bylo nádherné. Prožívala totiž to, co jiné děti mít nemohly. Chodila s maminkou na natáčení, byla centrem pozornosti. Za takový první počátek kariéry Lucero považuje svou první hru na kytaru. Před kamerami vystoupila právě díky hře na kytaru. "Byl to nezapomenutelný zážitek, když si na to vzpomenu,Mladá slečna / Young girl chvějí ve mi ještě nervozitou kolena."

V roce 1980 11 tiletá Lucerito (tak jí říkali) vystoupila v TV show "Alegria de Medio Dia", což je jakási mexická obdoba pořadu Rozjezdy pro hvězdy. Díky tomuto pořadu si jí všimli producenti a nabídli jí, aby pod jejich křídly natočila hudební album. Pak se objevila na tzv.Kanálu hvězd, kde popularitou předčila své mnohé starší kolegy. Od této doby jí kritici zvěstovali dráhu jedné z nejlepších latinskoamerických hvězd. Po vítězství v soutěži se usadila ve stáji producenta Sergia Andrade, který dále prohluboval její hudební cítění. Za jeho spolupráce a maminky natočila v 1982 první desku nazvanou Él (On). Spolupráce se velice povedla a Lucerito do světa vypustila hity jako "Vienes", "Secundaria" a "Te Promento". Pak už začala propagace v USA a samozřejmě i Latinské Americe.

Rok 1983 byl více než zajímavý. Lucerito totiž začala připravovat novou desku, točila klipy a byla jí nabídnuta role v telenovele Chispita. Tam Lucero ztvárnila roli děvčátka Lili. Díky Chispitě se jí v roce 1983 otevřely brány do světa. Jako patnáctiletá vystupovala v Brazílii, kde měla velkou koncertní šňůru.

Lucero jako Sněhurka / Lucero as SnowwhitePo turné, které měla v Brazílii vydala druhé album "Con tan pocos Años". Toto album obsahovalo i hit "Musica", který si Lucero sama napsala. Po tomto albu jí René Cardona nabídl roli ve filmu Coqueta, kde Lucero hrála s Pedrem Fernandezem, který dodnes patří mezi nejlepší Luceřiny přátele. Spolupráce mladých herců se vyplatila a Lucero ještě s Pedrem natočila film Delincuente. Tímto filmem si otevřela opět nabídku do světa telenovel, ale Lucero je všechny odmítla a chtěla točit pouze filmy. A to se jí také splnilo. V roce 1984 natočila s Luisem Miguelem Fiebre de Amor. Tento film byl velice dobře ohodnocen kritikou a na festivalu Diosa de Plaza vyhrál cenu za nejlepší film roku 1984. Pak už Lucero začala točit třetí desku "Fuego y Ternura", která vyšla v roce 1985 a byly na něm hity jako "Fuego y Ternura", "Mágia" a "Siempre te Seguiré". Album produkoval Jaime Sanchez Rosalio.

Lucero tentokrát jako vamp / Lucero as vampLucero se stále více objevovala na obrazovkách a získávala si přízeň diváků. Stále více se však věnoval hudbě. Od roku 1986 do 1987 natočila desky "Don Juan Tenorio", "Un pedacito de Mí". Na konci 80.let si zahrála i ve filmu "Escápate conmigo", kde se poprvé setkala se svým budoucím manželem Manuelem Mijaresem. Pak následovala opět další deska, tentokrát s názvem "Lucerito". Velkého vzestupu mladé talentované star si všimla mexická producentka telenovel a seriálů Carla Estrada. Díky ní také Lucero získala hlavní roli ve své druhé telenovele "Cuando Llega el Amor". Partnerem jí byl Omar Fierro.

Pokračování příště:-)


 

Made in Czech republic 2004

LuceroK@seznam.cz